Czy warto kupować sprzęt w serwisach komputerowych?

Zdecydowana większość działających na naszym rynku serwisów komputerowych, ma w swojej ofercie również sprzedaż sprzętu: czy to pojedynczych podzespołów, dodatkowego wyposażenia (jak chociażby urządzenia wielofunkcyjne) czy całych komputerów. Dla klienta jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli dany serwis komputerowy działa mobilnie. Nie dość, że informatyk przyjedzie do domu, naprawi komputer, to jeszcze przywiezie zamówioną część. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można by było zapłacić za to znacznie mniej…
Chodzi tutaj o marżę, którą za sprowadzenie danej rzeczy nalicza sobie firma. Oczywiście w marży nie ma nic złego, co więcej- należy się ona. Jednak serwisy wykorzystując czy to naiwność czy niewiedzę ludzi, podbijają cenę do kosmicznych sum, każąc nam płacić niejednokrotnie dwukrotność wartości. A przecież moglibyśmy zamówić sobie wszystko sami? To naprawdę bardzo łatwe, najprościej jest zarejestrować się na Allegro, gdzie znajdziemy tak naprawdę wszystko. Moglibyśmy zaryzykować stwierdzenie, że jeśli czegoś nie ma Allegro, to to coś nie istnieje albo zostało wycofane ze sprzedaży. W każdym razie, bez najmniejszego problemu powinniśmy tutaj znaleźć każdą potrzebną nam część i to w naprawdę szalenie korzystnych cenach.
Z niniejszego portalu aukcyjnego możemy skorzystać również wtedy, kiedy nie chcemy nic kupować, a jedynie zamierzamy porównać cenę zaproponowaną przez serwis, z jej rzeczywistą wartością. Dzięki temu szybko dowiemy się, czy dany serwis działa rzetelnie i czy zaproponowane przez niego ceny są względnie uczciwe.
Oczywiście nie można powiedzieć, że zakup sprzętu w serwisie tożsamy jest z wysokimi cenami i trzeba go omijać szerokim łukiem. Czasami takie rozwiązanie jest bardzo pomocne, przykładowo wtedy, kiedy chcemy kupić sobie nowy komputer, a nie za bardzo orientujemy się w tym, na jakie parametry zwrócić uwagę. Wówczas otrzymamy fachową poradę i zyskamy pewność, że dokonamy właściwego zakupu.
Jak więc widać odpowiedź na postawione w tytule pytanie nie jest jednoznaczna. Jeszcze inna sprawa, że serwis serwisowi nie równy: czasem możemy trafić na zwykłych naciągaczy, czasem na bardzo pomocną i rzetelną ekipę. Najważniejsze jest w tym wszystkim to, żeby być czujnym i mieć oczy szeroko otwarte.

Materiały źródłowe:
Serwis komputerowy w Warszawie – centrumnaprawlaptopow.pl

Post Categories: Inne